2) Pokud jde o neopětovanou limerenci

28. března 2018 v 15:20

Jak poznat, že jste objektem neopětované limerence:


Limerent není schopen s vámi udržet oční kontakt nebo zírá až moc.

Když se na vás podívá, má rozšířené zorničky,lesknou se mu oči. Nebo i když jen slyší, jak o vásněkdo mluví, slyší váš hlas, cítí vaší vůni, nebo na vás myslí.
Červená se, když jste na blízku.

Chvěje se, třesou se mu ruce.

Má studené, lepkavé ruce.

Vypadá, že je "mimo."

Je neposedný nebo vypadá nepřirozeně klidně, až "zmrzle."

uzavřený úzkostný postoj,tj. hrbí se, má založené ruce, nebo má jiný postoj, při kterém si zakrýváhrudník nebo obličej.
Jeho nohy směřují vaším směrem. Může se hlavou dívat jinam, ale pokud zbytek jeho těla, obzvlášťšpičky nohou směřují vaším směrem, vy jste jeho střed zájmu. Každý své nohy a tělo podvědomě nasměruje tam, kde je jeho střed zájmu.
Vždy sleduje vaší reakci jako první. Když někdo např. řekne něco vtipného, jste první, na koho sepodívá, jestli se smějete.
Pořád vás vyhledává očima. Můžete být v davu lidí, blízko nebo daleko, limerent se bude po vás pořáddívat, pořád se bude dívat na vás nebo vaším směrem. Nemůže si pomoct.
Když se přiblížíte, nečekaně znervózní. Může s někým mluvit, ale jakmile se objevíte, mluvit přestanea působí nervózně a nesoustředěně.
Když vás náhle spatří, jakoby v něm hrklo. Nebyl na vás připravený. Vidět vás je pro něj velkáudálost, potřebuje se psychicky připravit. Je to pro něj šok, když vás spatří náhle.
Pořád ho potkáváte. Můžeto být náhoda, ale většinou limerent záměrně chodí tam, kde ví, že vás můžepotkat.
Když vás potká, chce se vám vyhnout. Vyhledává vás, ale když vás vidí, zpanikaří a snaží se někamzmizet.
Často vám lichotí. Připadáte mu jako ten nejúžasnější člověk na světě, líbí se mu na vás v podstatěvšechno, takže to někdy nemusí vydržet a řekne vám, co se mu na vás líbí. Může vám dokonce skládat komplimenty na vaší povahu.

Je stydlivý ve vaší přítomnosti. Skoro s vámi nemluví, snaží se moc neprojevovat. Pokud něco dělápřed vámi, nejde mu to, pokud s vámi mluví, má problém se vyjádřit, mluví potichu a skoro se na vás nedívá.
Mluví s vámi většinou jen, když jste sami. Čekána to, až budete sami, aby s vámi mohl mluvit. Snažíse o to, aby mohl být chvíli jen s vámi, chce si s vámi popovídat, sblížit se, chce vás lépe poznat a to je obtížné, jste-li obklopeni lidmi.
Otevře se vám. Jeschopen vám říct to, co nikomu jinému. Chce, abyste ho poznali.
Snaží se na sebe upozornit. Dělá všelijaké vylomeniny, abyste si ho všimli, pokud mu zrovnanevěnujete pozornost. Chce, abyste si ho všímali, i když ho to znervózňuje.
Neustále se ve vaší přítomnosti usmívá. Když vás vidí, najednou celý září, i když se jinak celý denmračil. Když řeknete něco pozitivního na jeho osobu, úplně září a úsměv mu na tváři vydrží neskutečně dlouho.
Pokud mu řeknete něco negativního, je neobvykle a dlouho smutný nebo podrážděný. Limerent jenesmírně citlivý na to, jak se k němu chováte. Stačí sebemenší výtka a může ho to uvést do hlubokého stavu deprese.
Chce s vámi trávit čas, i pokud jste na něj nepříjemní. Chce být s vámi, i když jste na něj nepříjemnínebo mu ublížíte. Chce s vámi být za jakékoli okolnosti, i v znepokojující situaci. Všechno je pro něj snesitelnější než to, aby vás neviděl.
Chce s vámi soupeřit. Chce vám ukázat svoje schopnosti.
Nechá se od vás ovlivnit. Váš názor pro něj znamená všechno. Dá na vaše rady. Udělá, co po němchcete, i když by to normálně neudělal. Vždy se vám snaží vyhovět, pomoct vám.
Pamatuje si všechno, co mu řeknete. Pamatujesi každou situaci, která vás zahrnuje. Pamatuje sivšechno, co se vás týká. Stačí, abyste něco zmínili jednou, vy si to ani nebudete pamatovat, ale on ano, klidně roky. Když se ho zeptáte, jak to, že něco ví a on řekne, že jste to říkali a vy si to přitom nevybavujete, tak si nevymýšlí. Skutečně jste to říkali, ale jen on si to pamatuje, protože jste pro něj středem vesmíru.
Často slyšíte, jak o vás mluví. Jste pro něj svět, na nic jiného nemyslí, takže ani mluvit se mu nechce oničem jiném, než o vás.
Okolí si všímá. Vaše okolí vám může naznačit, že si myslí, že vás má daná osoba raději, než by měla,nebo vám to někdo řekne.

vám najevo zájem nebo vám to řekne. Můžes vámi flirtovat nebo vám rovnou říct, že o vás stojí.


Nikdo si nevybírá, do koho se zamiluje, natož aby si vybral stát se limerentem. Jakmile se limerence objeví, nedá se s ní nic dělat, nelze ji ovlivnit vůlí a jen tak nezmizí, bez ohledu na to, jak moc by si to každý přál. Pokud limerencí trpíte, vězte, že nejste sami. Je tisíce lidí, kteří se potýkají se stejným problémem jako vy, i když to tak nevypadá.

Na závěr bych dodala, že nejsem odborník a informace podané v tomto článku se odvíjí především od mých osobních zkušeností, jakožto limerenta a zkušeností ostatních limerentů. Pokud byste se chtěli dozvědět o limerenci více, nebo potřebujete poradit, neváhejte mě kontaktovat (limerent@seznam.cz). Ráda vám zodpovím jakékoli otázky a pomůžu vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama